Blog

Kā pareizi pateikt vecākiem, ka vēlāties kāzas divatā

04.10.2022

Kā pareizi pateikt vecākiem, ka vēlāties kāzas divatā

Daudzi pāri aizvien biežāk izvēlas kāzas divatā: bez radiniekiem, draugiem, un pat bez vecākiem. Ne katra māte un tēvs var saprast šādu pozīciju, tāpēc strīdi un apvainošanās no viņu puses ir neizbēgami. Kā nesabojāt attiecības ar vecākiem un pareizi pateikt, ka vēlaties atzīmēt laulības reģistrāciju tikai divatā?

Sāciet no tālienes
Vēl pirms kāzu sagatavošanas darbiem varat uzsākt sarunu ar vecākiem, kā jūs vēlētos atzīmēt šo dienu. Pastāstiet mammai vai tētim, kā jūs vai jūsu pusīte redz šo dienu un ko vēlētos. Nesakiet skaļi par Jūsu kāzām divatā pirms laika, iespējams, jūs vēl varat pārdomāt.

Uzziniet kā jūsu vecāki iedomājas Jūsu kāzās
Iespējams, jūsu vecāki vienmēr vēlējās  būt līdzi ar jums kāzu dienā, pasēdēt ģimens lokā, sirsnīgi sarunājoties. Varbūt, tieši otrādi, viņiem ir interesantas jūsu domas, kā jūs vēlētos atzīmēt šos svētkus.

Uzklausiet vecāku argumentus, esat saprotoši viņu emocijām un iespējamai nepiekrišanai. Un, tomēr, mierīgi saglabājiet savus uzskatus. Atceraties, jūs jau esat pieaugušie un šīs ir nevis vecāku, bet jūsu kāzas. Lēmums tik un tā pieder jums. Par to nav jāsaka skaļi. Visdrīzāk tas palīdzēs jums saglabāt savu pozīciju un mieru.

Sakiet taisnību
Kad sagatavošanās kāzām jau ir sākusies, jūsu vecāki noteikti vēlēsies uzzināt viesu sarakstu. Nevajadzētu melot vai izvairīties no atbildes. Labāk būtu pateikt taisnību pašā sākumā, nevis tad, kad mamma jau ir nopirkusi kleitu. Ja jūsu vecāki neuzdod jautājumus sagatavošanas laikā, atrodiet piemērotu brīdī un pastāstiet par kāzām divatā paši.

Esiet atklāti, bez manipulācijām un izvairīšanās. Tā, tomēr, ir jūsu dzīve, jūsu kāzas, jūsu lēmums, tā ir jūsu nākotne.
Uzsākt privātu dzīvi ar piekāpšanos būtu tāds sarežģīts jautājums.

Cenšaties neapvainot
Cenšaties paskaidrot, ka kāzas, pirmām kārtām, ir līgavas un līgavaiņa svētki. Ja jūs iztēlojaties šo dienu pavadīt divatā, tas nekādā gadījumā nenozīmē, ka jūs nevēlāties redzēt vecākus vai necienāt viņu vēlēšanas.

Passtāstiet par savām jūtām. Vecākiem ir jāzin, ka viņi ir svarīgi jums.

Nekādā gadījumā nevirziet sarunu emocionālajā pusē, ja vecāki uzstāj par labu lieliem svētkiem. Kāda jēga rīkot skandālu? Jums ir sarunas mērķis: svinēt divatā. Ja sanāk šo mērķi vecākiem izklāstīt tā, lai viņi atbalstītu - labi, nesanāk - žēl, bet tas nenozīmē, ka tagad jāmaina jūsu lēmums un jāstrīdās līdz pēdējam. Ja mierīgi runāt nesanāk, atstājiet šo sarunu vēlākam laikam.

Atrodiet kompromisu
Ja jūs jau izrunājāt ar vecākiem savu pozīciju, bet viņi tik un tā jūtas apvainoti, atrodiet kompromisu. Piemēram, var izvēlēties citu dienu lai pasēdētu ģimenes lokā. Šāds variants varētu apmierināt visus.