Blogs

Ideāla kāzu kleita: 10 praktiski padomi tās izvēlē 

10.09.2020

Kāzas – svarīgs notikums Jūsu dzīvē, un katra līgava vēlas, lai viss būtu nevainojami. Pareiza kāzu kleitas izvēle – viena no būtiskākajām izvēlēm katras sievietes dzīvē. Kāzu salona «6. Septembris» īpašniece pastāstīja, kā neapjukt lielās izvēles priekšā un atrast savu «īsto» kleitu.
«Mūsu kāzu salona «6. Septembris» koncepcija balstās uz labāko Eiropas kāzu tērpu zīmolu modeļu piedāvājumu esošajām līgavām. Mēs arī liekam akcentu uz esošo kolekciju kleitu fasonu un stilu dažādošanu, lai katra līgava varētu piemeklēt tērpu, atbilstoši savām vēlmēm. Šobrīd mūsu salons piedāvā plašu un ekskluzīvu tādu dizaineru zīmolu kā KATYA KATYA LONDON un MODECA DUTCH DESIGN kolekciju kleitas – no krāšņām, sniegbaltām kleitām karaliskā stilā līdz pat ultramoderniem, dažādu krāsu salikumu tērpiem,» stāsta kāzu salona «6. Septembris» dibinātāja Aija Nagle

«6. Septembris» viennozīmīgi ieņem līdera pozīcijas Rīgas kāzu salonu vidū, par ko liecina simtiem apmierināto līgavu un viņu pozitīvās atsauksmes. Vēl tikai pagājušajā gadā daiļajās Katya Katya London kleitās, kas iegādātas kāzu salonā «6. Septembris» laimīgas pie vīra izgāja: Ieva Koha – pazīstamā latviešu šovmena Renāra Zeltiņa sieva; Anna Sonka – profesionālā Latvijas basketbolista, nacionālās basketbola asociācijas komandas “San Antonio Spurs” pārstāvja Dāvja Bertāna dzīves biedre; Monta Andžāne – Dailes teātra aktiera Ginta Andžāna laulātā draudzene un citas līgavas. Arī Ieva Bondare – latviešu māksliniece un politiķa Mārtiņa Bondara sieva, savas kāzu jubilejas svinībām izvēlējās Katjas Šehurinas kleitu. 
«6. Septembris» ir vienīgais kāzu salons Rīgā, kas reizi gadā piedāvā iespēju savām klientēm iegādāties jaunāko kolekciju kleitas, kas tikko izrādītas modes skatēs. Salona pārstāvji atzīst, ka vienmēr aktīvi seko līdzi jaunākajām tendencēm pasaules modes tirgū, tieši tāpēc salona «6. Septembris» piedāvājumā atradīsiet vienīgi bohēmiska stila kleitas, kas atbilst mūsdienu sieviešu prasībām. 
Savas ideālās kāzu kleitas meklējumos nav noteiktu kanonu – viss ir ļoti individuāli. Daudz kas ir atkarīgs no vēlamā tērpa fasona, tā atbilstības noteiktam augumam, gaidāmo kāzu kopējam stilam utml. Tomēr ir virkne vispārēju ieteikumu, kurus ņemot vērā, izvēlēties savu «īsto» kleitu būs ievērojami vieglāk.

1. Savu kāzu kleitu sākiet meklēt savlaicīgi 
Kāzu kleitas meklēšanu vislabāk sākt pusgadu pirms svētkiem, jo jaunas kleitas šūšana aizņem vidēji no trīs līdz četriem mēnešiem (visi kāzu salonā esošie tērpi ir tikai paraugi). Mēs iesakām pasūtīt kleitu tā, lai tā būtu gatava ne mazāk kā mēnesi pirms ceremonijas. Tādā gadījumā būs iespēja pielāgot kleitu augumam un piemeklēt tēlam kāzu aksesuārus, ja tādi ir nepieciešami. Salons «6. Septembris» arī piedāvā unikālu iespēju uzšūt kleitu pēc individuāli veidotām, vadošās Latvijas dizaineres Katjas Šehurinas (zīmols - Katya Katya London) skicēm un šādā gadījumā mēs iesakām sākt domāt par kāzu tērpa izvēli jau 9 mēnešus pirms kāzām. 

2. Uz kleitas pielaikošanu piesakieties savlaicīgi
Būtiski ir atcerēties, ka pirms kāzu salona apmeklējuma ir nepieciešams savlaicīgi pieteikties uz konkrētu kāzu tērpa pielaikošanas laiku. Tikai tādā gadījumā salona pārstāvji varēs garantēt maksimālu komfortu klientēm – līgavām. Gadījumā, ja pielaikošana jau ir pieteikta, bet kādu iemeslu dēļ netiekat uz to vai kavējat, piezvaniet un pabrīdiniet salona darbiniekus. Kāzu salons «6. Septembris» atrodas pašā Vecrīgas sirdī (Mucenieku ielā 7) un strādā arī pēc iepriekš pieteiktām vizītēm.

3. Ierodaties uz pielaikošanu tuvu cilvēku kompānijā
Uz pielaikošanu ir ieteicams nākt sev tuvu cilvēku kompānijā (mammas, māsas vai draudzenes). Viņas palīdzēs ar patiesu un lietišķu padomu, jo zina ne tikai Jūsu ārējā izskata pazīmes, bet arī rakstura iezīmes un to, kāda stila apģērbam tiek dota priekšroka. Nav vērts nākt lielā kompānijā, jo atšķirīgā gaume un uzskati var tikai sarežģīt lēmuma pieņemšanu. Pielaikošanas laikā salona «6. Septembris» personāls vienmēr cenšas radīt svētku noskaņu: Jūs pacienās ar vēsu Itāļu prosecco, turklāt Jūsu apmeklējuma laikā salons tiek slēgts pārējiem apmeklētājies, lai ļautu bez steigas un liekas kautrības piemeklēt atbilstošu kleitu. 

4. Iepazīstieties ar dažāda fasona kleitām jau iepriekš
Pirms kāzu salona apmeklējuma iesakām iepriekš iepazīties ar dažādajiem kāzu kleitu modeļiem žurnālos, internetā vai salona vietnē (www.septembris.lv), lai noskatītu kleitas fasonu, kas Jums ir iepaticies. Varat arī izveidot sarakstu ar kleitu modeļiem, kas Jums patīk visvairāk (pēc to nosaukumiem) vai arī saglabāt to attēlus. Tādā veidā sašaurinot vēlamo kāzu tērpu loku un atvieglojot sev īstās kleitas meklēšanas procesu. Jāpiemin, ka salonā «6. Septembris» jebkurai kleitai ir iespēja izveidot ekskluzīvas, dizaineru darinātas detaļas, atbilsotoši Jūsu vēlmēm, kas var būt gan izgriezuma dziļums, piedurkņu garums utml., nodemonstrējot uz vietas, kā tas varētu izskatīties. Ir svarīgi atcerēties, ka ne vienmēr tas tērps, kas Jums patīk - arī piestāvēs. Noteikti ir nepieciešams veikt vairāku, dažādu fasonu kleitu pielaikošanu, lai spētu novērtēt visus variantus un saprast, kas patiešām ir «Jūsu».

5. Plānojiet kleitas izmaksas iepriekš 
Nākot uz pielaikošanu kāzu salonā, iepriekš plānojiet izmaksas kāzu kleitas iegādei. Iesakām uzreiz informēt salona konsultantu par to, kāda summa tiek plānota kāzu kleitas iegādei. Pirmkārt, pārdevējiem būs vieglāk saprast, kādas tieši kleitas Jūs interesē. Otrkārt, Jūs lieki netērēsiet savu laiku, piemērot visus tērpu variantus. Treškārt, tiks izlēgta iespēja, ka Jums iepatiksies kleita, kuru nevarat atļauties. Ja budžets ir ieplānots visam tēlam kopumā (ieskaitot kurpes, rotas, plīvuru utt.), arī tādā gadījumā iesakām iepriekš informēt par to konsultantu, lai tas spētu noorientēties pieejamāko tērpu piemeklēšanā. Neskatoties uz to, ka salona «6. Septembris» cenas variē robežās no 1000 līdz 2500 eiro, visa gada garumā salons piedāvā iepriekšējo kolekciju kleitas ar atlaidi līdz 50% no to sākotnējās cenas. 

6. Piemeklējiet kleitu, ko varēsiet uzvilkt vairākkārtēji
Lai pēc vienas kāzu kleitas uzvilkšanas, tai nenāktos vēlāk skapī noklāties ar putekļiem, mēs piedāvājam kleitas apakšējās daļas krāsu gammas nomaiņu (piemēram, uz krāsu paleti, kas vairāk atbilstoša izejamam vakaram). Tādu universālu kleitu varēsiet uzvilkt vismaz vienu reizi gadā – uz savu ikgadējo kāzu jubileju. Līdzīgu, unikālu kleitas apakšējās daļas krāsu gammas nomaiņas iespēju piedāvā zīmols Katya Katya London, kas jau sen ir ieguvis pasaules atzinību. 

7. Ieklausieties profesionālu stilistu viedoklī
Mēģiniet neieciklēties uz konkrētiem kāzu kleitu modeļiem, ļaujiet konsultantam piedāvāt Jums kāzu tērpu pēc saviem ieskatiem, jo visas kleitas izliktas uz pakaramiem izskatās pavisam savādāk nekā, kad tās tiek pielaikotas. Bieži gadās, ka nemaz neiepatikusies kleita kļūst par ilgi meklēto un īsto. Visi kāzu salona «6. Septembris» konsultanti ir arī profesionāli stilisti, kas spēs Jūs noorientēt pareizās kleitas izvēlē, piemeklējot Jums veiksmīgāko tērpu. 

8. Ņemiet vērā kāzu svinību tematiku
Kāzu tērpa izvēlē neaizmirstiet par kāzu svinību tematikas nozīmi, jo viss ir jāņem vērā: atrašanās vieta, stils, koncepcija, jo tas viss kopā palīdzēs atrast kleitu - atbilstošu iedomātajam tēlam. Klasika ir katru kāzu svinību sastāvdaļa, taču šobrīd ir novērojams klasikas un mūsdienu moderno iezīmju apvienojums. Piemēram, mežģīnes vienmēr ir bijušas modē, taču mūsdienās tām tiek piešķirtas cita veida formas: tās ir kļuvušas apjomīgākas un tās tiek veidotas ar ziedu rakstiem un krāsainas. Pēdējā laikā īpašu popularitāti ir ieguvušas kāzas rustic stilā (tulkojumā no franču valodas – vienkāršs, lauku). «6. Septembris» ir vienīgais kāzu salons Latvijas tirgū, kas piedāvā plašu tērpu klāstu, atbilstošu kādai no populārākajām mūsdienu kāzu tematikām.

9. Izveidojiet pilnvērtīgu kāzu tēlu uzreiz 
Gatavošanas kāzām ir aktīvs un laikietilpīgs periods, tāpēc ir ļoti svarīgi, ka visu nepieciešamo kāzu tēla radīšanai ir iespējams iegādāties vienā vietā. Mēs iesakām pie kleitas uzreiz piemeklēt aksesuārus, kas papildinās Jūsu kāzu tēlu. Salona «6. Septembris» piedāvājuma klāstu papildina dizaineru veidota adītu kardigānu kolekcija un ekskluzīvi, ar roku darināti aksesuāri, piemēram, neparasti skaistas jostas, rotājumi ar swarovski kristāliem un pērlēm, kas radīti pēc slavenā franču izšuvēja Fransuā Lesāža tehnikas. Minētās tehnikas piekritēji ir labākie pasaules modes mākslinieki, to starpā arī Latvijas dizainere – Katja Šehurina. 

10. Klausiet savai sirdij
Esam pārliecinātas, ka kleita ir jāizvēlas ar dvēseli. Prāts vienmēr salīdzinās vienu kleitu ar otru, jo to ir tūkstošiem – skaistas un neparastas. Pirmā pazīme tam, ka esat atraduši īsto kleitu ir tad, kad domās atkal un atkal atgriežaties pie tās un sākat ar to salīdzināt visus pārējos tērpus. Tas ir līdzīgi kā mīlestība no pirmā acu skata – neko labāku vairs neatradīsiet.

Visiem kāzu salona «6. Septembris» darbiniekiem ir svarīgi, lai visas, ar kāzu tērpa iegādi saistītās rūpes būtu patīkama gatavošanās procesa sastāvdaļa, tāpēc mēs no savas puses darām visu iespējamo, lai līgava būtu priecīga un apmierināta, piedāvājot plašu tērpu izvēli, nodrošinot izcilu servisu, kā arī sniedzot pieredzējušu drēbnieku pakalpojumus, kas zina, ko izdarīt, lai kleita derētu ideāli. 
«Mīlestība arī ir tā «atslēdziņa» kāzu tērpa izvēles procesā. Tāpēc, droši vien, galvenais padoms būtu – ieklausieties savā sirdī,» noslēdzot interviju, piebilst Aija  – kāzu salona «6. Septembris» īpašniece. 

Gaidīsim jūs ciemos mūsu kāzu salona Rīga, Mucenieku iela 7

Lūdzam iepriekš, pieteikties kāzu kleitu pielaikošanai, ņemot vērā, ka vienas pielaikošanas ilgums ir apmērām viena stunda.

Darba laiks: 

Otrdiena – Piektdiena: 11:00 – 19:00 
Sestdienās: 11:00 – 17:00
Svētdienā/Pirmdiena: Brīvs